head_banner

AC EV Полнење

zx

Станици за полнење на станови
Започнете со целосно полнење.Заштедете време со полнење на вашиот електричен автомобил дома.бр
треба да застане на патот

Сите електрични автомобили треба да се полнат со приклучување.
Може да се полните со стандарден ѕиден штекер или станица за полнење EV.

Времето кое е потребно за целосно полнење се заснова на нивото, или брзината, на полнење и колку е полна батеријата.

Со домашно полнење можете да ја искористите супер евтината, зелена енергија преку ноќ.

Карактеристики на станици за полнење EV

Иновативен дизајн:
AC EV полнач е уметничко дело дизајнирано да го подобри искуството на полнење со пробивот на традиционалниот изглед.

LED опис:
ЛЕД светлото го покажува статусот на полнење со промени во бојата и прифаќа светло за дишење за да избегне директен сјај во човечките очи.

Лесен за користење:
Пријателски дизајн, лесен за инсталација, одржување и употреба.

Компатибилен со секое EV:
Користи J1772/Type 2 конектор што може да ги полни сите електрични возила на пазарот.

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја