head_banner

Звіт про тенденції світового ринку зарядки електромобілів за 2026 рік: зміни в політиці, регіональні розбіжності та гонка за надшвидку зарядку

Глобальний ринок зарядних пристроїв для електромобілів увійшов у 2026 рік у стані прискореного, але нерівномірного переходу, при цьому прогнозується, що світові продажі електромобілів досягнуть23 мільйони одиниць (28% від усіх продажів нових автомобілів)навіть попри те, що Німеччина, Сполучені Штати та Мексика дотримуються принципово різних політичних схем. Для операторів зарядних пристроїв, дистриб'юторів та інвесторів в інфраструктуру висновок однозначний: попит на зарядне обладнання більше не є питанням — питання полягає в тому, які архітектури, сертифікації та бізнес-моделі переживуть десятирічну перебудову тарифів, відтік субсидій та перехід на технологію 1000 В.

Швидка відповідь:Ринок зарядних станцій у 2026 році визначається трьома факторами: (1) рекордними обсягами продажів електромобілів (понад 20 млн автомобілів продано у 2025 році, очікується 23 млн у 2026 році), які підтримують структурно сильний попит на інфраструктуру; (2) перезавантаженням політики в Німеччині (нова програма субсидування у розмірі 3 млрд євро), США (скасування федеральних кредитів на закупівлю) та Мексиці (державний план розвитку електромобілів зі створенням 2000 зарядних станцій); та (3) циклом оновлення обладнання до платформ 800–1000 В, надшвидкої зарядки з рідинним охолодженням, мегаватної зарядки для вантажівок та хабів, що підтримуються BESS. Прогнозується, що дохід від зарядної інфраструктури зросте приблизно з 50–66 млрд доларів США у 2026 році до 239–493 млрд доларів США до 2033–2035 років (середньорічнозростовий темп зростання 16–22%), при цьому сертифікація (UL/CE/TUV) та тарифні ланцюги поставок стануть вирішальними конкурентними факторами.


Ключові висновки

  • Глобальні продажі електромобілів зросли на 20% і перевищили 20 мільйонів одиниць у 2025 році — кожен четвертий проданий новий автомобіль був електричним — і, за прогнозами, досягнуть 23 мільйонів (28% продажів) у 2026 році., причому Європа показала найбільше зростання серед основних ринків приблизно на 20% у річному обчисленні.
  • Зарядна інфраструктура – ​​це ринок вартістю 50–66 мільярдів доларів США у 2026 році, який, за прогнозами провідних аналітиків, сягатиме 239–493 млрд доларів США до 2033–2035 років (середньорічнозростальний темп зростання 16–22%); BNEF нараховує 6,7 мільйона розгорнутих публічних конекторів у світі, що на 19% більше, ніж у попередньому році.
  • Німеччина повернула субсидії: коаліційна угода, укладена в жовтні 2025 року, розблокувала пакет стимулів для електромобілів на суму 3 мільярди євро (запущений у січні 2026 року), який пропонував від 1500 до 6000 євро для покупців з низьким та середнім рівнем доходу; частка нових автомобілів на базі електромобілів у Німеччині зросла до 25,8% у квітні 2026 року.
  • Сполучені Штати скасували федеральні пільги на купівлю електромобілівзгідно із Законом про один великий красивий законопроект (4 липня 2025 року) для транспортних засобів, придбаних після 30 вересня 2025 року; федеральні кошти на заряджання NEVI були заморожені, частково відновлені згідно з переглянутими інструкціями (серпень 2025 року), проте до квітня 2026 року у 19 штатах працювало лише ~550 пунктів швидкої зарядки, що фінансуються NEVI, — залишивши приватний капітал та державні програми для здійснення будівництва.
  • Мексика – це ринок, за яким варто стежити: продажі електрифікованих автомобілів зросли на 38% у 2025 році до 96 636 одиниць (загалом 235 501 до першого кварталу 2026 року), але по всій країні існує лише 4 378 громадських зарядних станцій; програма Olinia для внутрішніх електромобілів у рамках Plan México планує створити 2 000 зарядних станцій до 2027 року, тоді як країна залишається найбільшим джерелом імпорту електромобілів зі США.
  • Код ТН ВЕС 850440 (статичні перетворювачі, включаючи зарядні пристрої для електромобілів) тепер є геополітичною торговою категорією.Китай експортує приблизно 36 мільярдів доларів США щорічно за цією статтею; мита США згідно з розділом 301 (25% на компоненти, 100% на китайські електромобілі), компенсаційні мита ЄС та посилення правил походження/відповідності роблять сертифікацію UL/CE/TUV вимогою для виходу на ринок.
  • Цикл апаратного забезпечення змінивсяПлатформи 1000 В, заряджання менше ніж за 10 хвилин, рідинно-охолоджені високопродуктивні зарядні станції потужністю понад 600 кВт, мегаватна зарядка (MCS) для вантажівок, консолідація NACS (SAE J3400), комерціалізація V2G та інтеграція BESS + сонячної енергії змінюють вибір продуктів, які переможуть у 2026–2030 роках.

Глибоке занурення

1. Зміни на світовому ринку: 20 мільйонів проданих електромобілів у 2025 році, очікується 23 мільйони у 2026 році

Світові продажі електромобілів зросли на20% у 2025 році, щоб перевищити 20 мільйонів одиниць, що означає, що чверть усіх нових автомобілів, проданих у світі, були електричними, згідно з даними «Глобального огляду електромобілів 2026» МЕА. Зростання було широким — понад 100 країн зафіксували зростання продажів електромобілів у 2025 році, — але склад змінився: частка Китаю у світовому виробництві досягла приблизно 75%, тоді як Європа, Південно-Східна Азія та Латинська Америка забезпечили найсильніше зростання попиту.

Європа продемонструвала найрізкіше прискорення серед основних ринків, при цьому продажі електромобілів зросли.понад 30% у 2025 році, щоб досягти 28% від загального обсягу продажів, що зумовлено посиленням стандартів викидів CO₂ у ЄС. Частка електромобілів у Китаї досягла майже 55% від усіх продажів автомобілів у 2025 році та встановила новий місячний рекорд понад 60% у квітні 2026 року. Сполучені Штати утримували трохи менше 10% продажів, а припинення дії федеральних податкових пільг призвело до помітного падіння обсягів наприкінці 2025 року. Продажі в Латинській Америці зросли на 75% у 2025 році (на чолі з Бразилією та Мексикою), а продажі в Південно-Східній Азії зросли більш ніж удвічі, склавши майже 20% частки.

Прогноз на 2026 рік продовжує тенденцію до зростання:Очікується, що світові продажі електромобілів досягнуть 23 мільйонів одиниць, або 28% від загального обсягу продажів автомобілів., причому Європа зростає приблизно на 20% (кожен третій автомобіль – електричний), Китай наближається до 60% продажів, Азіатсько-Тихоокеанський регіон (без Китаю) зростає понад 50%, а Латинська Америка – на 45%. У звіті BNEF «Прогноз розвитку електромобілів на 2026 рік» продажі пасажирських електромобілів оцінюються в 23,3 мільйона, а кількість громадських роз'ємів – у…6,7 мільйона (+19% у річному обчисленні).

Розмір ринку зарядної інфраструктури

Зарядна інфраструктура масштабується до справді великого ринку, а прогнози сходяться до сильного двозначного зростання до середини 2030-х років.

Джерело Розмір ринку 2026 року Довгостроковий прогноз Сукупний річний темп зростання (CAGR)
Гранд В'ю Ресеарч 50,3 млрд доларів США 238,8 млрд доларів США (2033) ~21%
Аналіз коренів 52,0 млрд доларів США 410,9 млрд доларів США (2040) 15,9%
Огляди світового ринку 65,7 млрд доларів США 405,6 млрд доларів США (2035) 22,4%
Дослідження пріоритетів 47,6 млрд доларів США 492,6 млрд доларів США (2035) ~20%

Два структурні фактори підтверджують ці цифри. По-перше, база транспортних засобів зростає: прогнозується, що до 2035 року світовий парк електромобілів зросте більш ніж у шість разів і досягне510 мільйонів автомобілів, що призводить до того, що частка електромобілів досягне 50% світових продажів автомобілів. По-друге, енергоємність зарядки зростає: попит на електроенергію для електромобілів має всі шанси перевищити1500 ТВт·год до 2035 року — приблизно в шість разів більше, ніж у 2025 році— що змусить операторів перейти від «дурного» обладнання до архітектур, що враховують потреби мережі, підтримуються накопичувачами та мають інтелектуальну зарядку.

Комерційний підтекст прямий: громадські швидкі зарядні станції – це те, де є різниця.Оскільки лише ~5% світового парку електромобілів наразі здатні приймати потужність понад 250 кВт, надшвидкісні потужності будуються ще до появи транспортних засобів, які їх використовуватимуть — класичний ринок, орієнтований на інфраструктуру, де перші компанії із сертифікованим потужним обладнанням отримують довгостроковий контроль над об'єктом.

2. Аналіз регіональної політики: Німеччина, США, Мексика

2.1 Німеччина: Повернення субсидій, розширення надшвидкісних коридорів

Маятник політики Німеччини рішуче хитнувся наприкінці 2025 року: після раптового припинення програми Umweltbonus у грудні 2023 року та двох років падіння продажів електромобілів федеральна коаліція погодилася на...жовтня 2025 року щодо пакету стимулів для електромобілів на суму 3 мільярди євро (≈3,5 мільярда доларів США), а нова програма субсидування купівлі була офіційно запущена в січні 2026 року. Схема орієнтована на домогосподарства з низьким та середнім рівнем доходу (річний дохід приблизно до 60 000 євро), надаючи1500–6000 євро на купівлю або оренду електромобіля, фінансується до 2029 року.

Перші результати підтверджують правильність політики:Частка електромобілів на колесах у реєстраціях нових автомобілів у Німеччині зросла до 25,8% у квітні 2026 року., що більше, ніж приблизно 15% під час розриву субсидій у 2024–2025 роках. Це відновлення попиту безпосередньо прискорює нарощування зарядних станцій у країні — Німеччина вже експлуатує найбільшу мережу громадських зарядних станцій у Європі (понад 150 000 громадських точок) і прагне1 мільйон громадських зарядних станцій до 2030 рокувідповідно до свого Генерального плану Ladeinfrastruktur II.

Щодо постачальників обладнання, профіль попиту в Німеччині чіткий: потужні електростанції постійного струму вздовж автомагістралей (коридори AUTOBANH) та швидкісна зарядка в містах для мешканців автопарків та багатоквартирних будинків. Регламент ЄС щодо інфраструктури альтернативного палива (AFIR) підсилює це, зобов'язуючи встановлювати потужність швидкої зарядки кожні 60 км вздовж основних коридорів TEN-T та зарядні станції пропорційно до парків електромобілів у міських вузлах. Саме в цьому середовищі сертифіковане потужне обладнання з рідинним охолодженням заслужено вигідно використовується, таке якнадшвидкі зарядні станції з рідинним охолодженням, розроблені для автомагістралейщо поєднують вихідну потужність 480 кВт з інтегрованим накопичувачем енергії для об'єктів з обмеженим доступом до мережі.

2.2 Сполучені Штати: Податкові пільги скасовані, вступає приватний капітал

Сполучені Штати здійснили історичний розворот політики у 2025 році:Закон про один великий красивий законопроект (OBBBA), прийнятий 4 липня 2025 року, скасував усі три федеральні кредити за чисті транспортні засоби.— кредит на нові електромобілі (30D), кредит на вживані електромобілі (25E) та кредит на комерційні чисті транспортні засоби (45W) — для транспортних засобів, придбаних після30 вересня 2025 рокуЕфект був негайним: продажі електромобілів у США, які стабільно залишалися на рівні трохи менше 10% ринку, впали наприкінці 2025 року, а потім стабілізувалися у 2026 році завдяки дешевшим моделям та програмам на рівні штатів.

З боку заряджання,Програма формули NEVI вартістю 5 мільярдів доларів пережила цикл заморожування та відновлення: фінансування було призупинено на початку 2025 року, частково відновлено для 14 штатів у серпні 2025 року та переформульовано відповідно до переглянутих рекомендацій Міністерства транспорту США, виданих11 серпня 2025 рокущо надає штатам більше гнучкості щодо відстані, розміру станцій та технологій. Незважаючи на перезавантаження, лишеДо квітня 2026 року у 19 штатах працювало ~550 пунктів швидкої зарядки, що фінансуються NEVI.(IEA) — невелика частина національної мережі. Практичним наслідком цього є те, щоприватний капітал, комунальні послуги та державні програми зараз несуть більшу частину тягаря будівництва, а покупці зосереджуються на меншій кількості станцій з вищими характеристиками.

Дві технічні сили формують закупівлі в США у 2026 році. По-перше,NACS (SAE J3400)став фактичним північноамериканським стандартом роз'ємів, а станції, які можуть обслуговувати транспортні засоби як NACS, так і CCS1, максимізують їх використання. По-друге, оскільки федеральні стимули зменшилися,час безвідмовної роботи та загальна вартість володіння (TCO) тепер визначають вибір обладнання— оператори дедалі більше вимагають обладнання, сертифікованого за UL/ETL, з модульною зручністю обслуговування, а не найдешевших коробок, таСтанції швидкої зарядки постійного струму, що відповідають стандартам UL/ETL, для північноамериканського ринкустають базовими закупівлями за замовчуванням для CPO та комунальних підприємств.

2.3 Мексика: Новий виробничий центр з розривом у зарядці

Мексика є ринком, що найшвидше розвивається, у цьому списку, де поєднується виробничий бум із серйозним дефіцитом зарядних пристроїв для громадського транспорту.Продажі електромобілів зросли на 38% у 2025 році до 96 636 одиниць(9,5% продажів нових автомобілів), а також досягнуто сукупної кількості реєстрацій235 501 одиниць до першого кварталу 2026 року(EMA). Зростання зумовлене доступним китайським імпортом, інвестиціями у виробництво, що орієнтовані на США, та переходом на ніршоринг, який зробив Мексикунайбільше окреме джерело імпорту електромобілів до США у 2025 році(МЕА).

Однак, інфраструктура є обов'язковим обмеженням. Дані EMA показують лише4378 громадських зарядних станцій та понад 55 000, переважно приватних/житлових, позицій по всій країні на кінець першого кварталу 2026 року— і 26% тих, хто не купує електромобілі, все ще називають труднощі з пошуком швидкісних зарядних станцій основною причиною відмови від переходу на електромобілі. Громадські зарядні станції зосереджені в Мехіко, штаті Мехіко, Нуево-Леоні та Халіско (58% національних продажів електромобілів), що залишає міжміські коридори та другорядні міста недостатньо обслуговуваними.

1Реакція уряду полягає в тому,Програма Olinia в рамках Plan MéxicoПрезидент Шейнбаум дебютував з вітчизняним літаком Olinia 1 у червні 2026 року (ціна близько 150 000 песо, ≈8 600 доларів США), виробництво якого розпочнеться у 2027 році з початковими 20 000 одиниць на рік та амбіційним планом у 100 000 одиниць, що підкріплюється планом розвитку інфраструктури першого етапу для2000 зарядних станцій по всій Мехіко, штаті Мехіко та Пуеблі до 2027 рокуВраховуючи оцінки аналітиків, що Мексиці потрібно щонайменше38 000 зарядних станцій до 2045 року, розрив між оголошеними планами та фактичною потребою величезний — це можливість для дистриб'юторів та операторів розгортати гнучке, компактне обладнання постійного струму. Компактні комерційні блоки, такі якНастінні швидкісні зарядні станції постійного струму 3-го рівня для міських та невеликих комерційних об'єктівдобре відповідають високооборотним сегментам міської роздрібної торгівлі, таксі та автопарку Мексики, де домінують обмеження швидкості встановлення та площі.

3. Код ГС 850440: Торговельні дані та нова тарифна реальність

Код ТН ВЕС 850440 —статичні перетворювачі, митна лінійка товарів, що включає зарядні пристрої для електромобілів, зарядні батареї та силові модулі, стала однією з найбільш геополітично чутливих позицій у світовій торгівлі.Експорт Китаю за HS 850440 досяг приблизно 36 мільярдів доларів США за дванадцять місяців до середини 2026 року., причому Азія поглинає приблизно 45% поставок, а Європа та Північна Америка є наступними за величиною напрямками; на Китай також припадає близько 46% світового експорту запчастин для електромобілів (ОЕСР). Зростання цієї категорії відстежує цикл обладнання для електромобілів: у міру електрифікації транспортних засобів зарядні пристрої стають постійними товарами з високою вартістю.

Тарифне середовище посилилося на всіх основних ринках між 2024 і 2026 роками:

  • Сполучені ШтатиОбов'язки згідно з розділом 301 тепер поширюються100% на електромобілі китайського виробництваі25% на акумулятори для електромобілів та запчастини для акумуляторів(транш 2024 року), що накладається на вже існуючі 25% мита за розділом 301, які охоплюють багато зарядних компонентів, модулів та електроніки, імпортованих з Китаю. Покупці, що імпортують товари за підпозиціями 8504.40, повинні перевірити ставки мита для конкретного продукту, країну походження та право на винятки.
  • Європейський СоюзОстаточні компенсаційні мита на китайські акумуляторні електромобілі (до ~35% понад стандартний тариф 10%) діють зЖовтень 2024 року протягом п'яти років, а контроль торговельного захисту розширюється по ланцюжку створення вартості від транспортних засобів до акумуляторів та зарядного обладнання.
  • Зростання перевірки походження та відповідностіМитні органи посилюють дотримання правил походження для зарядних станцій, зібраних у X, а сертифікація безпеки/електромагнітної сумісності (CE в ЄС, UL/ETL у Північній Америці) дедалі частіше застосовується на кордоні як фактичний торговельний бар'єр.

Стратегічний наслідок для покупців полягає в тому, щоб розглядати дотримання тарифів як частину специфікації продукту, а не логістики.Найбільш стійкими ланцюгами поставок у 2026 році будуть ті, що (а) підтримують сертифіковані фабрики з чистою документацією походження, (б) пропонують різні варіанти роз'ємів та напруги відповідно до стандартів призначення (CCS1/CCS2/NACS/GBT/CHAdeMO) та (в) мають сертифікати безпеки, що дозволяють їм проходити митне оформлення та вигравати тендери на комунальні послуги — UL/ETL, CE та TUV. Імпортери, які пропускають цей крок, стикаються зі зниженням маржі через мита, митні затримки та відхилення мережею на етапі запиту цінових пропозицій.

4. Впровадження технологій: платформи 1000 В, рідинне охолодження, зарядка мегаватами та концентратори з підтримкою сховища даних

Впровадження технологій – це третя сила, яка змінить ринок 2026 року, і вона сприяє потужнішим та ефективнішим архітектурам у кожному сегменті.

Платформи високої напруги впроваджують швидку зарядку.Перші транспортні засоби на 1000 В з'явилися у 2025 році, а оголошення про зарядку менш ніж за 10 хвилин продовжувалися протягом 2026 року (IEA). Зарядні пристрої та роз'єми, розраховані на системи 800–1000 В із струмом 500–1000 А, тепер є основними для нових громадських мереж постійного струму, що дозволяє заряджати сумісні транспортні засоби на 20–80% за 10–15 хвилин. Цей зсув напруги безпосередньо впливає на весь ланцюг поставок — силові модулі, кабелі та роз'єми повинні бути перероблені для ізоляції та терморегуляції на 1000 В.

Рідинне охолодження перейшло з преміум-опції до опції за замовчуванням для потужних джерел постійного струму.Станції потужністю 350 кВт+ потребують рідинно-охолоджуваних кабелів та модулів для підтримки потужності без теплового зниження номінальних характеристик; у верхній частині,Системи потужністю від 600 кВт до 1 МВт+ впроваджуються на автомобільних дорогах та в коридорах для вантажних автомобілів, таНагнітачі з рідинним охолодженням потужністю 600–720 кВт, створені для електровантажівок та автобусівзвернутися до сегмента важких вантажівок, де продажі електричних вантажівок зросли більш ніж удвічі у 2025 році (9% світових продажів вантажівок, кожна четверта в Китаї).Система зарядки мегават (MCS)Стандартом є введення в комерційну експлуатацію перших зарядних станцій для вантажівок потужністю понад 1 МВт, тоді як у ЄС вже функціонує понад 1000 зарядних станцій, спеціально призначених для вантажівок.

Зарядка, інтегрована з BESS, – це відповідь оператора з обмеженими можливостями мережі.Оскільки прогнозується, що до 2035 року попит на електроенергію для електромобілів перевищить 1500 ТВт·год, об'єкти без трансформаторного простору обирають архітектури з підтримкою накопичення енергії: буферна батарея дозволяє зменшити пікове навантаження, уникнути перезарядки, забезпечити власне споживання сонячною енергією та продовжувати роботу під час збоїв у мережі. Інтегровані системи, такі як215 кВт·год, інтегровані системи заряджання BESSдозволити операторам розгортати надшвидкісні потужності на слабких мережах — єдина найшвидше зростаюча конфігурація на ринках, що розвиваються, таких як Мексика, та в модернізації європейських автомагістралей.

Стандарти зв'язку та двонаправленості індустріалізуються.Стандарт ISO 15118-20 забезпечує функцію «Плугни та заряджай» і двонаправлену передачу енергії (V2G/V2H); перші комерційні пропозиції V2G для приватних власників з'явилися у 2025 році (IEA). OCPP 2.0.1 стає базовим для роумінгу та віддаленого управління, тоді як управління навантаженням на основі штучного інтелекту та прогнозне обслуговування скорочують час простою в експлуатації. Також зростає регуляторний тиск на кібербезпеку — Закон ЄС про кіберстійкість запровадить обов'язкові вимоги до кібербезпеки для підключеного зарядного обладнання протягом 2026–2027 років, зробивши безпечне за проектуванням програмне забезпечення та сертифіковані комунікаційні стеки критерієм закупівлі.

5. Що це означає для операторів зарядки та покупців у 2026 році

Якщо втілити ринкові, політичні, торговельні та технологічні зміни у реальність, то схема закупівель на 2026 рік виглядає так:

  1. Купуйте для ери 1000 В, а не для ери 400 В.Специфікації зарядних пристроїв та роз'ємів розраховані на 1000 В з потужністю ≥500 А, щоб капітальні активи залишалися актуальними, оскільки поширення транспортних засобів на 800–1000 В.
  2. Плануйте рідинне охолодження потужністю понад 350 кВт.Від цього залежить стабільна продуктивність, ергономіка кабелю та час безвідмовної роботи на об'єктах будівництва автомагістралей.
  3. Використовуйте BESS для розблокування обмежених сайтів.Хаби, що підтримуються сховищами, перетворюють локації з обмеженою мережею на життєздатні надшвидкісні сайти та покращують економіку сайтів за рахунок зменшення пікового навантаження та власного споживання сонячної енергії.
  4. Зіставте стандарт роз'єму з цільовим ринком— CCS2 по всій Європі, NACS + CCS1 у Північній Америці, GBT/CHAdeMO там, де цього потребують автопарки, — і віддають перевагу багатостандартним станціям зі змішаним трафіком.
  5. Розглядайте сертифікацію та документацію походження як комерційні умови.UL/ETL, CE, TUV та класифікація чистого тарифу – це різниця між виграшним запитом цінових пропозицій та митним затримуванням.
  6. Ціна за сукупною вартістю володіння, а не за початковою вартістю.Зі скасуванням федеральних стимулів для закупівель у США, оператори в Північній Америці — і все частіше в Європі — обирають час безвідмовної роботи, ефективність (≥96%), модульність та гарантію, а не ціну.

Найчастіші запитання

1. Чи зростатиме світовий ринок зарядки електромобілів у 2026 році?Так. Прогнозується, що світові продажі електромобілів досягнуть близько 23 мільйонів одиниць у 2026 році (28% продажів нових автомобілів), а ринок зарядної інфраструктури, за прогнозами, зросте приблизно з 50–66 мільярдів доларів США у 2026 році до 239–493 мільярдів доларів США до 2033–2035 років, що становить сукупний річний темп зростання 16–22%. Розгортання громадських роз'ємів зростає приблизно на 19% у річному обчисленні, до 6,7 мільйона роз'ємів у всьому світі (BNEF).

2. Що сталося з субсидіями на електромобілі в Німеччині, і чи вони повернулися?Німеччина припинила дію програми «Umweltbonus» у грудні 2023 року, що сприяло двом слабким рокам продажів електромобілів. У жовтні 2025 року коаліція погодила пакет стимулів на суму 3 мільярди євро, а програма була запущена в січні 2026 року: домогосподарства з низьким та середнім рівнем доходу (які заробляють приблизно до 60 000 євро на рік) отримують від 1500 до 6000 євро на купівлю або оренду електромобіля. Частка нових електромобілів у Німеччині відскочила до 25,8% у квітні 2026 року.

3. Чи справді США скасували федеральну податкову пільгу на електромобілі, і чи впливає це на попит на зарядку?Так. Закон «Один великий красивий законопроект» (набув чинності 4 липня 2025 року) скасував кредити на нові, вживані та комерційні електромобілі, придбані після 30 вересня 2025 року. Це не усуває попит на зарядну інфраструктуру — парк електромобілів у США продовжує зростати, і з меншою кількістю стимулів для купівлі оператори конкурують за часом безвідмовної роботи зарядки та загальною вартістю володіння, а не за вартістю обладнання. Приватний капітал та державні програми заповнюють прогалину, що залишилася після замороженої та частково відновленої програми NEVI.

4. Чи все ще доступне фінансування NEVI для проектів заряджання електромобілів у США?Так, але в переглянутому вигляді. Після заморожування на початку 2025 року фінансування було частково відновлено, і 11 серпня 2025 року Міністерство транспорту США опублікувало переглянуті рекомендації щодо NEVI, надаючи штатам більше гнучкості щодо розташування та проектування станцій. Незважаючи на це, до квітня 2026 року в 19 штатах працювало лише близько 550 пунктів швидкої зарядки, що фінансуються NEVI, тому державні програми та приватні мережі залишаються основними рушійними силами нарощування зарядних станцій у США.

5. Що таке план «Олінія» в Мексиці та що він означає для зарядної інфраструктури?Olinia — це державна програма розвитку внутрішніх електромобілів у Мексиці в рамках ініціативи «Plan México». Міський автомобіль Olinia 1 дебютував у червні 2026 року за ціною близько 150 000 песо (≈8 600 доларів США), а виробництво заплановано з 2027 року (спочатку 20 000 одиниць на рік, з метою збільшення до 100 000). Перший етап плану заряджання передбачає встановлення 2000 зарядних станцій у Мехіко, штаті Мехіко та Пуеблі до 2027 року — на тлі оціночної національної потреби щонайменше 38 000 станцій до 2045 року — що створює значну можливість для розгортання швидкої зарядки постійним струмом.

6. Що таке код HS 850440 і чому він важливий для імпорту зарядних пристроїв для електромобілів?Код HS 850440 охоплює статичні перетворювачі — митну групу, яка включає зарядні пристрої для електромобілів, зарядні батареї та силові модулі. Китай експортує приблизно 36 мільярдів доларів США на рік за цією категорією, а тарифні заходи (мита США за розділом 301 до 100% на китайські електромобілі та 25% на акумулятори/компоненти; компенсаційні мита ЄС) плюс дотримання правил походження роблять правильну класифікацію, документацію походження та сертифікацію безпеки (UL/ETL, CE, TUV) важливими для імпортерів та дистриб'юторів у 2026 році.

7. Які технології заряджання повинні впроваджувати оператори у 2026 році?Операторам слід надавати пріоритет обладнанню постійного струму, готовому до роботи на 800–1000 В, з потужністю ≥500 А, системам рідинного охолодження потужністю понад 350 кВт (включаючи високопродуктивні навантажувачі потужністю понад 600 кВт та системи управління системами мегаватного класу для коридорів для вантажівок), станціям, інтегрованим з BESS, для об'єктів з обмеженою мережею, підтримці багатостандартних роз'ємів (CCS1/CCS2/NACS) та підключенню OCPP 2.0.1 / ISO 15118-20 (Plug & Charge, V2G) — при цьому відповідність вимогам кібербезпеки (наприклад, Закону ЄС про кіберстійкість) розглядається як основна вимога, а не як другорядна.


Висновок

Глобальний ринок зарядних пристроїв для електромобілів у 2026 році не є єдиною тенденцією — це конвергенція рекордних обсягів транспортних засобів, розбіжних політичних режимів, посилення тарифного середовища та рішучого циклу оновлення обладнання. Відновлена ​​програма субсидування Німеччини перезапускає найбільший у Європі ринок пасажирських електромобілів; Сполучені Штати переходять від залежності від федеральних стимулів до нарощування приватного капіталу, керованого загальними витратами власності; а Мексика стає як виробничим центром, так і великим ринком зарядних пристроїв з недостатнім забезпеченням. Незважаючи на ці регіональні історії, дані торгівлі HS 850440 підтверджують, що зарядні пристрої зараз є стратегічними товарами, що робить сертифіковані, тарифні ланцюги поставок високої потужності справжнім конкурентним ровом. Оператори та покупці, які спеціалізуються на 1000 В, впроваджують рідинне охолодження та архітектури BESS, а також залучають постачальників, сертифікованих UL/CE/TUV, будуть у позиції, що дозволить їм досягти найстійкішого зростання інфраструктури за десятиліття.


MIDA Power — світовий виробник зарядних станцій для електромобілів (підлогові 60–480 кВт, спліт-системи 360–1680 кВт, рідинно-охолоджені 600–1080 кВт, мобільні, настінні та інтегровані з BESS), модулів живлення зарядних пристроїв для електромобілів (стандартні 20–125 кВт, рідинно-охолоджені, двонаправлені та V2G) та зарядних роз'ємів (CCS1/CCS2/NACS/GBT/CHAdeMO/MCS). Щоб дізнатися про технічні характеристики, сертифікати та запити щодо OEM/ODM, відвідайте веб-сайтmidapower.com.


Час публікації: 14 серпня 2026 р.

Залиште своє повідомлення:

Напишіть своє повідомлення тут і надішліть його нам