De wereldwijde markt voor het opladen van elektrische voertuigen bevond zich begin 2026 in een fase van versnelde maar ongelijkmatige transitie, waarbij de wereldwijde verkoop van elektrische auto's naar verwachting een bepaald niveau zou bereiken.23 miljoen exemplaren (28% van alle nieuwe autoverkopen)Hoewel Duitsland, de Verenigde Staten en Mexico fundamenteel verschillende beleidsstrategieën volgen, is de conclusie voor exploitanten van laadpunten, distributeurs en investeerders in infrastructuur eenduidig: de vraag naar laadapparatuur is niet langer relevant, maar welke architecturen, certificeringen en bedrijfsmodellen de tariefaanpassingen, de veranderingen in subsidies en de overstap naar 1000V-technologie in dit decennium zullen overleven.
Snel antwoord:De laadmarkt in 2026 wordt bepaald door drie factoren: (1) recordvolumes elektrische voertuigen (meer dan 20 miljoen verkochte auto's in 2025, 23 miljoen verwacht in 2026) die de vraag naar infrastructuur structureel sterk houden; (2) een beleidswijziging in Duitsland (nieuw subsidieprogramma van € 3 miljard), de VS (afschaffing van federale aankoopkredieten) en Mexico (een door de staat gesteund plan voor elektrische voertuigen met de aanleg van 2.000 laadstations); en (3) een upgradecyclus van de hardware richting 800-1000V-platforms, vloeistofgekoelde ultrasnelle laadsystemen, megawatt-laadsystemen voor vrachtwagens en hubs met batterij-energieopslag (BESS). De omzet van de laadinfrastructuur zal naar verwachting groeien van circa 50-66 miljard dollar in 2026 tot 239-493 miljard dollar in 2033-2035 (CAGR 16-22%), waarbij certificering (UL/CE/TÜV) en tariefconforme toeleveringsketens de doorslaggevende concurrentiefactoren worden.
Belangrijkste conclusies
- De wereldwijde verkoop van elektrische voertuigen is in 2025 met 20% gestegen tot meer dan 20 miljoen exemplaren – één op de vier nieuwe auto's die verkocht werden, was elektrisch – en zal naar verwachting in 2026 23 miljoen bereiken (28% van de totale verkoop).Europa liet de grootste groei zien onder de belangrijkste markten, met ongeveer +20% op jaarbasis.
- De markt voor laadinfrastructuur zal in 2026 een waarde van 50 tot 66 miljard dollar vertegenwoordigen.BNEF verwacht dat de markt tussen 2033 en 2035 een waarde van 239 tot 493 miljard dollar zal bereiken (CAGR 16-22%); wereldwijd zijn er 6,7 miljoen openbare connectoren geïnstalleerd, een stijging van 19% ten opzichte van vorig jaar.
- Duitsland heeft de subsidies weer ingevoerd.Een coalitieakkoord in oktober 2025 maakte een stimuleringspakket van € 3 miljard voor elektrische voertuigen mogelijk (gelanceerd in januari 2026), waarmee kopers met een laag of middeninkomen € 1.500 tot € 6.000 konden ontvangen; het aandeel elektrische auto's in de Duitse markt steeg in april 2026 naar 25,8%.
- De Verenigde Staten hebben hun federale subsidies voor de aanschaf van elektrische voertuigen afgeschaft.Volgens de One Big Beautiful Bill Act (4 juli 2025) voor voertuigen die na 30 september 2025 zijn aangeschaft, werden de federale NEVI-laadsubsidies bevroren en gedeeltelijk hersteld onder herziene richtlijnen (augustus 2025). Desondanks waren er in april 2026 slechts ongeveer 550 door NEVI gefinancierde snellaadpunten operationeel in 19 staten, waardoor particulier kapitaal en staatsprogramma's de verdere uitbouw moesten dragen.
- Mexico is de markt om in de gaten te houden.De verkoop van elektrische voertuigen steeg in 2025 met 38% tot 96.636 eenheden (cumulatief 235.501 in het eerste kwartaal van 2026), maar er zijn slechts 4.378 openbare laadpunten in het hele land; het Olinia-programma voor elektrische voertuigen in eigen land, onderdeel van Plan México, voorziet in 2.000 laadstations in 2027, terwijl Mexico de grootste bron van Amerikaanse import van elektrische voertuigen blijft.
- HS-code 850440 (statische omvormers, inclusief EV-laders) is nu een geopolitieke handelscategorie.China exporteert jaarlijks voor ongeveer 36 miljard dollar aan elektrische voertuigen; de Amerikaanse invoerrechten volgens Sectie 301 (25% op onderdelen, 100% op Chinese elektrische voertuigen), de compenserende invoerrechten van de EU en de steeds strengere regels voor oorsprong en conformiteit maken UL/CE/TÜV-certificering een vereiste voor markttoegang.
- De hardwarecyclus is omgeslagen.Platformen van 1000V, opladen in minder dan 10 minuten, vloeistofgekoelde HPC-systemen van meer dan 600 kW, megawatt-laden (MCS) voor vrachtwagens, consolidatie van NACS (SAE J3400), commercialisering van V2G en integratie van BESS met zonne-energie bepalen welke producten in 2026-2030 de markt domineren.
Diepgaande analyse
1. Mondiale marktverschuivingen: 20 miljoen elektrische voertuigen verkocht in 2025, 23 miljoen verwacht in 2026
De wereldwijde verkoop van elektrische auto's is gestegen met20% in 2025 om de grens van 20 miljoen eenheden te overschrijdenDat betekent dat een kwart van alle nieuwe auto's die wereldwijd worden verkocht elektrisch zal zijn, volgens de Global EV Outlook 2026 van het IEA. De groei was breed gedragen – meer dan 100 landen registreerden een groei in de verkoop van elektrische auto's in 2025 – maar de samenstelling veranderde: China's aandeel in de wereldwijde productie bereikte ongeveer 75%, terwijl Europa, Zuidoost-Azië en Latijns-Amerika de sterkste vraaggroei lieten zien.
Europa liet de sterkste groei zien van alle grote markten, met een stijging van de verkoop van elektrische auto's.meer dan 30% in 2025, waarmee het 28% van de totale omzet zal bereiken.Dit wordt gedreven door de aangescherpte CO₂-normen voor het wagenpark van de EU. Het aandeel elektrische voertuigen in China bereikte in 2025 bijna 55% van alle autoverkopen en vestigde in april 2026 een nieuw maandelijks record van meer dan 60%. De Verenigde Staten bleven steken op iets minder dan 10% van de verkopen, waarbij het einde van de federale belastingvoordelen een zichtbare daling van het volume eind 2025 veroorzaakte. De verkopen in Latijns-Amerika groeiden in 2025 met 75% (vooral dankzij Brazilië en Mexico), en de verkopen in Zuidoost-Azië verdubbelden meer dan tot een aandeel van bijna 20%.
De vooruitzichten voor 2026 zetten de stijgende trend voort:De wereldwijde verkoop van elektrische auto's zal naar verwachting 23 miljoen exemplaren bereiken, oftewel 28% van de totale autoverkoop.Met een groei van circa 20% in Europa (één op de drie auto's elektrisch), China dat bijna 60% van de verkopen voor zijn rekening neemt, Azië-Pacific (exclusief China) met meer dan 50% en Latijns-Amerika met 45%. De Electric Vehicle Outlook 2026 van BNEF voorspelt 23,3 miljoen verkochte elektrische personenauto's en een aantal elektrische laadpunten voor het openbaar vervoer.6,7 miljoen (+19% op jaarbasis).
Omvang van de markt voor laadinfrastructuur
De markt voor laadinfrastructuur groeit uit tot een werkelijk grote markt, met prognoses die wijzen op een sterke groei met dubbele cijfers tot halverwege de jaren 2030.
| Bron | Marktomvang in 2026 | Langetermijnprognose | CAGR |
|---|---|---|---|
| Grand View Onderzoek | 50,3 miljard dollar | 238,8 miljard dollar (2033) | ~21% |
| Wortelanalyse | 52 miljard dollar | 410,9 miljard dollar (2040) | 15,9% |
| Wereldwijde marktinzichten | 65,7 miljard dollar | 405,6 miljard dollar (2035) | 22,4% |
| Precedentieonderzoek | 47,6 miljard dollar | 492,6 miljard dollar (2035) | ~20% |
Twee structurele factoren liggen aan deze cijfers ten grondslag. Ten eerste groeit het aantal voertuigen exponentieel: de wereldwijde vloot elektrische voertuigen zal naar verwachting meer dan zes keer zo groot worden tegen 2035, tot wel...510 miljoen voertuigenwaardoor elektrische auto's richting 50% van de wereldwijde autoverkoop gaan. Ten tweede neemt de energie-intensiteit van het opladen toe: de elektriciteitsvraag van elektrische voertuigen zal naar verwachting de limiet overschrijden.1.500 TWh in 2035 — ongeveer zes keer zoveel als in 2025.— wat operators ertoe zal dwingen om verder te gaan dan "domme" hardware en over te stappen op netwerkbewuste, op opslag gebaseerde en slimme laadarchitecturen.
De commerciële implicatie is duidelijk: snelladen in openbare ruimtes is waar de winstmarge zit.Aangezien slechts ongeveer 5% van de wereldwijde elektrische voertuigen momenteel geschikt is voor laadstations met een vermogen van meer dan 250 kW, wordt er al ultrasnel laadvermogen gebouwd voordat de voertuigen die er gebruik van zullen maken er zijn. Dit is een klassieke markt die wordt gedreven door infrastructuur, waarbij pioniers met gecertificeerde, krachtige hardware de controle over de locaties op lange termijn in handen krijgen.
2. Regionale beleidsanalyse: Duitsland, VS, Mexico
2.1 Duitsland: Subsidies keren terug, ultrasnelle corridors breiden zich uit
Het Duitse beleid maakte eind 2025 een beslissende wending: na het abrupte einde van de Umweltbonus in december 2023 en twee jaar van dalende verkoopcijfers van elektrische auto's, stemde de federale coalitie in met de volgende maatregelen:Oktober 2025, als onderdeel van een stimuleringspakket voor elektrische voertuigen van €3 miljard (≈US$3,5 miljard).Het nieuwe programma voor aankoopsubsidies wordt officieel gelanceerd in januari 2026. De regeling is gericht op huishoudens met een laag en middeninkomen (jaarinkomen tot ongeveer € 60.000) en biedt...€1.500–€6.000 bijdrage aan de aanschaf of lease van een volledig elektrische auto, gefinancierd tot en met 2029.
De eerste resultaten bevestigen het beleid:Het aandeel elektrische voertuigen in de registratie van nieuwe auto's in Duitsland steeg in april 2026 naar 25,8%., een stijging ten opzichte van de circa 15% tijdens de subsidiekloof van 2024-2025. Dit herstel van de vraag versnelt direct de uitbouw van het laadnetwerk in het land. Duitsland beschikt al over het grootste openbare laadnetwerk van Europa (ruim 150.000 laadpunten) en streeft naar1 miljoen openbare laadpunten tegen 2030onder zijn Masterplan Ladeinfrastruktur II.
Voor hardwareleveranciers is het vraagprofiel in Duitsland duidelijk: snelladen met hoog vermogen langs snelwegen (AUTOBANH-corridors) en snelladen in stedelijke gebieden voor wagenparken en bewoners van appartementen. De EU-verordening inzake alternatieve brandstofinfrastructuur (AFIR) versterkt dit – door snellaadcapaciteit om de 60 km langs de belangrijkste TEN-T-corridors en laadpunten in verhouding tot het aantal elektrische voertuigen in stedelijke knooppunten verplicht te stellen. Dit is precies de omgeving waar gecertificeerde, krachtige vloeistofgekoelde hardware zijn meerwaarde bewijst, zoals bijvoorbeeld...Vloeistofgekoelde ultrasnelle laadstations ontworpen voor snelwegcorridorsdie een vermogen van 480 kW combineren met geïntegreerde energieopslag voor locaties met beperkte toegang tot het elektriciteitsnet.
2.2 Verenigde Staten: Belastingvoordelen verdwijnen, particulier kapitaal neemt het over
De Verenigde Staten voerden in 2025 een historische beleidswijziging door: deDe One Big Beautiful Bill Act (OBBBA), die op 4 juli 2025 werd aangenomen, schafte alle drie de federale belastingvoordelen voor schone voertuigen af.— de belastingkorting voor nieuwe elektrische voertuigen (30D), de belastingkorting voor gebruikte elektrische voertuigen (25E) en de belastingkorting voor schone bedrijfsvoertuigen (45W) — voor voertuigen die na die datum zijn aangeschaft.30 september 2025Het effect was onmiddellijk merkbaar: de verkoop van elektrische voertuigen in de VS, die stabiel was gebleven op iets minder dan 10% van de markt, daalde eind 2025, om vervolgens in 2026 te stabiliseren dankzij goedkopere modellen en programma's op staatsniveau.
Wat het opladen betreft, deHet NEVI-formuleprogramma van 5 miljard dollar kende een cyclus van bevriezing en hervatting.De financiering werd begin 2025 stopgezet, in augustus 2025 gedeeltelijk hersteld voor 14 staten en opnieuw vormgegeven onder herziene richtlijnen van het Amerikaanse ministerie van Transport (USDOT) die werden uitgegeven op11 augustus 2025Dat geeft staten meer flexibiliteit wat betreft de afstand tussen stations, de grootte van de stations en de technologie. Ondanks de reset, slechtsIn april 2026 waren er circa 550 door NEVI gefinancierde snellaadpunten operationeel in 19 staten.(IEA) — een klein deel van het nationale netwerk. Het praktische gevolg hiervan is datParticulier kapitaal, nutsbedrijven en overheidsprogramma's dragen nu het grootste deel van de kosten voor de uitbouw.En kopers concentreren zich op een kleiner aanbod, maar wel met betere specificaties.
Twee technische krachten bepalen de Amerikaanse inkoop in 2026. Ten eerste,NACS (SAE J3400)is de facto de Noord-Amerikaanse connectorstandaard geworden, en stations die zowel NACS- als CCS1-voertuigen kunnen bedienen, maximaliseren het gebruik. Ten tweede, omdat de federale stimuleringsmaatregelen zijn afgenomen,De beschikbaarheid en de totale eigendomskosten (TCO) bepalen nu de keuze van de apparatuur.— operators eisen steeds vaker UL/ETL-gecertificeerde hardware met modulaire onderhoudbaarheid in plaats van de goedkoopste apparaten, enUL/ETL-gecertificeerde snellaadstations voor gelijkstroom (DC) voor de Noord-Amerikaanse markt.worden de standaard inkoopbasis voor CPO's en nutsbedrijven.
2.3 Mexico: Het nieuwe productiecentrum met een laadachterstand
Mexico is de snelstgroeiende markt op deze lijst, met een combinatie van een bloeiende maakindustrie en een aanzienlijk tekort aan overheidsinkomsten.De verkoop van elektrische voertuigen zal in 2025 met 38% stijgen tot 96.636 exemplaren.(9,5% van de verkoop van nieuwe voertuigen), en het cumulatieve aantal registraties bereikte235.501 eenheden tegen het eerste kwartaal van 2026.(EMA). De groei wordt gestimuleerd door betaalbare Chinese import, investeringen in de Amerikaanse maakindustrie en de verschuiving naar nearshoring, waardoor Mexico degrootste individuele bron van Amerikaanse EV-import in 2025(IEA).
Infrastructuur vormt echter de beperkende factor. EMA-gegevens tonen aan dat...4.378 openbare laadpunten en meer dan 55.000 laadpunten (voornamelijk privé/particulier) in het hele land aan het einde van het eerste kwartaal van 2026.— en 26% van degenen die geen elektrische auto kopen, noemt de moeilijkheid om snelladers te vinden nog steeds als de belangrijkste reden. Openbare laadpunten zijn geconcentreerd in Mexico-Stad, de staat Mexico, Nuevo León en Jalisco (58% van de nationale verkoop van elektrische auto's), waardoor intercityroutes en kleinere steden onderbediend blijven.
Het antwoord van de overheid isOlinia-programma onder Plan MéxicoPresident Sheinbaum presenteerde de in eigen land ontworpen Olinia 1 in juni 2026 (geprijsd rond de 150.000 pesos, ≈8.600 dollar), waarbij de productie in 2027 van start gaat met een initiële oplage van 20.000 eenheden per jaar en een ambitie van 100.000 eenheden, ondersteund door een infrastructuurplan voor de eerste fase.2.000 laadstations verspreid over Mexico-Stad, de staat Mexico en Puebla tegen 2027.Gezien de schatting van analisten dat Mexico minstens nodig heeft...38.000 laadstations tegen 2045De kloof tussen aangekondigde plannen en de werkelijke behoefte is enorm – een kans voor distributeurs en operators die flexibele, compacte datacenters inzetten. Compacte commerciële units zoalsWandgemonteerde Level 3 DC-snellaadstations voor stedelijke en lichte commerciële locatiesZe zijn zeer geschikt voor de snelgroeiende stedelijke detailhandel, taxibranche en wagenparkbeheer in Mexico, waar installatiesnelheid en beschikbare ruimte beperkingen doorslaggevend zijn.
3. HS-code 850440: Handelsgegevens en de nieuwe tariefrealiteit
HS-code 850440 —statische omvormersDe douanecategorie – waartoe onder andere EV-laders, laadpalen en energiemodules behoren – is uitgegroeid tot een van de meest geopolitiek gevoelige posten in de wereldhandel.De Chinese export onder HS 850440 bedroeg in de twaalf maanden tot medio 2026 ongeveer 36 miljard dollar.Azië neemt ongeveer 45% van de verzendingen voor zijn rekening, gevolgd door Europa en Noord-Amerika; China is ook goed voor ongeveer 46% van de wereldwijde export van EV-onderdelen (OESO). De groei van deze categorie volgt de cyclus van EV-hardware: naarmate voertuigen elektrificeren, worden laders steeds vaker als waardevolle handelswaar gevraagd.
Tussen 2024 en 2026 is het tariefklimaat in alle belangrijke markten aangescherpt:
- Verenigde StatenDe heffingen van artikel 301 zijn nu van toepassing.100% op in China gebouwde elektrische voertuigenEn25% korting op EV-accu's en accuonderdelen.(tranche van 2024), bovenop de reeds bestaande invoerrechten van 25% onder Sectie 301 die van toepassing zijn op veel laadcomponenten, modules en elektronica die uit China worden geïmporteerd. Kopers die importeren onder subrubrieken 8504.40 moeten de productspecifieke invoerrechten, het land van herkomst en de voorwaarden voor vrijstellingen controleren.
- Europese UnieSinds die tijd zijn er definitieve compenserende invoerrechten van kracht op Chinese elektrische voertuigen met batterijen (tot circa 35% bovenop het standaardtarief van 10%).Oktober 2024 voor vijf jaarEn het toezicht op handelsbescherming breidt zich uit over de hele waardeketen, van voertuigen tot accu's en laadapparatuur.
- Toenemende herkomst- en nalevingsverificatieDouaneautoriteiten verscherpen de handhaving van de oorsprongsregels voor laadstations die "in X zijn geassembleerd", en veiligheids-/EMC-certificering (CE in de EU, UL/ETL in Noord-Amerika) wordt steeds vaker aan de grens gehandhaafd als een feitelijke handelsbelemmering.
De strategische implicatie voor kopers is dat ze tariefconformiteit als onderdeel van de productspecificatie moeten beschouwen, en niet als onderdeel van de logistiek.De meest veerkrachtige toeleveringsketens in 2026 zijn die welke (a) gecertificeerde fabrieken met schone oorsprongsdocumentatie onderhouden, (b) meerdere connector- en spanningsvarianten aanbieden die aansluiten op de normen van de bestemming (CCS1/CCS2/NACS/GBT/CHAdeMO), en (c) beschikken over de veiligheidscertificeringen die nodig zijn voor de douaneafhandeling en het winnen van aanbestedingen van nutsbedrijven — UL/ETL, CE en TUV. Importeurs die deze stap overslaan, worden geconfronteerd met margeverlies door invoerrechten, douanecontroles en afwijzing door het netwerk in de offertefase.
4. Technologische adoptie: 1000V-platforms, vloeistofkoeling, megawattladen en hubs met opslagondersteuning
De adoptie van technologie is de derde drijvende kracht achter de transformatie van de markt in 2026, en deze bevordert krachtigere en efficiëntere architecturen in elk segment.
Platformen met een hogere spanning worden steeds gangbaarder voor snelladen.De eerste 1000V-voertuigen verschenen in 2025 en de aankondigingen van laadtijden van minder dan 10 minuten zijn tot en met 2026 doorgegaan (IEA). Laders en connectoren die geschikt zijn voor 800-1000V-systemen met een stroomcapaciteit van 500-1000A zijn nu een standaardvereiste voor nieuwe openbare DC-laadstations, waardoor compatibele voertuigen in 10-15 minuten voor 20-80% kunnen worden opgeladen. Deze spanningsverschuiving heeft directe gevolgen voor de gehele toeleveringsketen: voedingsmodules, kabels en connectoren moeten allemaal opnieuw worden ontworpen voor 1000V-isolatie en thermisch beheer.
Vloeistofkoeling is voor krachtige gelijkstroomsystemen verschoven van een premium optie naar de standaard.Stations met een vermogen van 350 kW of meer vereisen vloeistofgekoelde kabels en modules om het vermogen te behouden zonder thermische vermindering; in het topsegment...Systemen met een vermogen van 600 kW tot meer dan 1 MW worden ingezet op snelwegen en vrachtwagencorridors., EnVloeistofgekoelde snelladers van 600 kW tot 720 kW, speciaal ontworpen voor elektrische vrachtwagens en bussen.richt zich op het segment van zware vrachtwagens, waar de verkoop van elektrische vrachtwagens in 2025 meer dan verdubbeld zal zijn (9% van de wereldwijde vrachtwagenverkoop, één op de vier in China).Megawatt-laadsysteem (MCS)Standard brengt de eerste laadstations voor vrachtwagens met een vermogen van meer dan 1 MW commercieel in gebruik, terwijl de EU al meer dan 1.000 laadpunten speciaal voor vrachtwagens heeft.
Opladen met geïntegreerde batterij-energieopslagsystemen is het antwoord voor netbeheerders met beperkte capaciteit.Nu de elektriciteitsvraag van elektrische voertuigen naar verwachting in 2035 de 1500 TWh zal overschrijden, kiezen locaties zonder transformatorcapaciteit voor architecturen met opslag: een batterijbuffer maakt piekbelastingvermindering, het vermijden van piektarieven, zelfverbruik van zonne-energie en continue werking tijdens stroomuitval mogelijk. Geïntegreerde systemen zoals215 kWh BESS-geïntegreerde laadsystemenHierdoor kunnen operators ultrasnelle capaciteit inzetten op zwakke netwerken – de snelstgroeiende configuratie in opkomende markten zoals Mexico en bij de modernisering van snelwegen in Europa.
Connectiviteit en bidirectionele standaarden worden steeds gangbaarder binnen de industrie.ISO 15118-20 maakt Plug & Charge en bidirectionele stroomoverdracht (V2G/V2H) mogelijk; de eerste commerciële V2G-aanbiedingen voor particuliere eigenaren verschenen in 2025 (IEA). OCPP 2.0.1 wordt de standaard voor roaming en beheer op afstand, terwijl AI-gestuurd loadmanagement en voorspellend onderhoud de operationele downtime verminderen. Ook de druk op het gebied van cybersecurity neemt toe: de EU-cyberveiligheidswet legt bindende cybersecurity-eisen op aan aangesloten laadapparatuur in de periode 2026-2027, waardoor beveiligde firmware en gecertificeerde communicatiestacks een inkoopcriterium worden.
5. Wat dit betekent voor exploitanten en afnemers van laadpalen in 2026
Het inkoopplan voor 2026 vertaalt de veranderingen in markt, beleid, handel en technologie naar concrete acties en ziet er als volgt uit:
- Koop apparatuur voor het 1000V-tijdperk, niet voor het 400V-tijdperk.Specificeer laders en connectoren met een nominale spanning van 1000V en een capaciteit van ≥500A, zodat kapitaalgoederen relevant blijven naarmate voertuigen met een spanning van 800-1000V steeds vaker voorkomen.
- Plan voor vloeistofkoeling boven de 350 kW.Een constante productie, kabelergonomie en bedrijfszekerheid op locaties langs snelwegen zijn ervan afhankelijk.
- Gebruik BESS om toegang te krijgen tot beveiligde locaties.Door energieopslag ondersteunde hubs transformeren locaties met beperkte nettoegang tot levensvatbare, ultrasnelle locaties en verbeteren de economische haalbaarheid van locaties door piekbelastingvermindering en eigen zonne-energieverbruik.
- Stem de connectorstandaard af op de bestemmingsmarkt.— CCS2 in heel Europa, NACS + CCS1 in Noord-Amerika, GBT/CHAdeMO waar vloten dit vereisen — en geven de voorkeur aan stations met meerdere standaarden waar het verkeer gemengd is.
- Beschouw certificering en herkomstdocumentatie als commerciële voorwaarden.UL/ETL-, CE- en TUV-certificering, evenals een schone tariefclassificatie, maken het verschil tussen een succesvolle offerteaanvraag en een afwijzing door de douane.
- De prijs is gebaseerd op de totale eigendomskosten (TCO), niet op de aanschafkosten.Nu de federale aankoopsubsidies in de VS zijn verdwenen, selecteren operators in Noord-Amerika – en in toenemende mate ook in Europa – op basis van bedrijfszekerheid, efficiëntie (≥96%), modulariteit en garantie, en niet op de aanschafprijs.
Veelgestelde vragen
1. Groeit de wereldwijde markt voor het opladen van elektrische voertuigen nog steeds in 2026?Ja. De wereldwijde verkoop van elektrische voertuigen zal naar verwachting in 2026 ongeveer 23 miljoen exemplaren bereiken (28% van de verkoop van nieuwe auto's), en de markt voor laadinfrastructuur zal naar verwachting groeien van circa 50-66 miljard dollar in 2026 tot 239-493 miljard dollar in 2033-2035, wat neerkomt op een samengestelde jaarlijkse groei van 16-22%. De uitrol van openbare laadpunten groeit met ongeveer 19% per jaar, tot 6,7 miljoen wereldwijd (BNEF).
2. Wat is er gebeurd met de Duitse subsidies voor elektrische voertuigen, en zijn ze weer terug?Duitsland beëindigde zijn Umweltbonus in december 2023, wat bijdroeg aan twee zwakke jaren voor de verkoop van elektrische auto's. In oktober 2025 stemde de coalitie in met een stimuleringspakket van € 3 miljard, dat in januari 2026 van start ging: huishoudens met een laag en middeninkomen (tot ongeveer € 60.000 per jaar) ontvangen € 1.500 tot € 6.000 voor de aanschaf of lease van een elektrische auto. Het aandeel elektrische auto's in de Duitse markt steeg in april 2026 naar 25,8%.
3. Heeft de VS de federale belastingkorting voor elektrische voertuigen echt afgeschaft, en heeft dat invloed op de vraag naar laadpunten?Ja. De One Big Beautiful Bill Act (aangenomen op 4 juli 2025) heeft de subsidies voor nieuwe, gebruikte en commerciële elektrische voertuigen die na 30 september 2025 zijn aangeschaft, afgeschaft. Dit neemt de vraag naar laadinfrastructuur niet weg – het aantal elektrische voertuigen in de VS blijft groeien en met minder aankoopsubsidies concurreren exploitanten op laadbeschikbaarheid en totale eigendomskosten (TCO) in plaats van op de aanschafprijs van de apparatuur. Particulier kapitaal en overheidsprogramma's vullen het gat op dat is ontstaan door het bevroren en gedeeltelijk herstelde NEVI-programma.
4. Is er nog steeds NEVI-financiering beschikbaar voor laadprojecten voor elektrische voertuigen in de VS?Ja, maar in een herziene vorm. Na een bevriezing begin 2025 werd de financiering gedeeltelijk hersteld en publiceerde het Amerikaanse ministerie van Transport (USDOT) op 11 augustus 2025 herziene NEVI-richtlijnen, waardoor staten meer flexibiliteit kregen wat betreft de onderlinge afstand en het ontwerp van laadstations. Desondanks waren er in april 2026 slechts ongeveer 550 door NEVI gefinancierde snellaadpunten operationeel in 19 staten. Staatsprogramma's en particuliere netwerken blijven daarom de belangrijkste drijvende krachten achter de uitbouw in de VS.
5. Wat is het Olinia-plan van Mexico en wat betekent dit voor de laadinfrastructuur?Olinia is het door de Mexicaanse staat gesteunde programma voor elektrische voertuigen (EV's) onder Plan México. De Olinia 1 stadsauto debuteerde in juni 2026 voor ongeveer 150.000 pesos (circa 8.600 dollar), met een geplande productie vanaf 2027 (aanvankelijk 20.000 eenheden per jaar, met een streefdoel van 100.000). Het laadplan voor de eerste fase voorziet in 2.000 laadstations in Mexico-Stad, de staat Mexico en Puebla tegen 2027 – tegenover een geschatte nationale behoefte van minstens 38.000 stations tegen 2045 – wat een grote kans biedt voor de uitrol van snelladen met gelijkstroom (DC).
6. Wat is HS-code 850440 en waarom is deze belangrijk voor de import van EV-laders?HS-code 850440 omvat statische omvormers – de douanecategorie waartoe EV-laders, laadpalen en vermogensmodules behoren. China exporteert jaarlijks voor ongeveer 36 miljard dollar aan producten onder deze categorie, en tariefmaatregelen (Amerikaanse Section 301-heffingen tot 100% op Chinese elektrische voertuigen en 25% op batterijen/componenten; compenserende EU-heffingen) plus de handhaving van de oorsprongsregels maken correcte classificatie, oorsprongsdocumentatie en veiligheidscertificering (UL/ETL, CE, TUV) essentieel voor importeurs en distributeurs in 2026.
7. Welke laadtechnologieën zouden operators in 2026 moeten gaan gebruiken?Exploitant moeten prioriteit geven aan DC-hardware die geschikt is voor 800–1000V met een capaciteit van ≥500A, vloeistofgekoelde systemen van meer dan 350 kW (inclusief HPC-systemen van 600 kW en MCS-systemen van megawattklasse voor vrachtwagenroutes), stations met geïntegreerde batterij-energieopslag voor locaties met beperkte netcapaciteit, ondersteuning voor meerdere standaardconnectoren (CCS1/CCS2/NACS) en OCPP 2.0.1 / ISO 15118-20 (Plug & Charge, V2G)-connectiviteit — waarbij naleving van cybersecurity-eisen (bijv. de EU Cyber Resilience Act) als een kernvereiste moet worden beschouwd in plaats van als een bijzaak.
Conclusie
De wereldwijde markt voor EV-laadstations in 2026 is geen op zichzelf staande trend, maar een samenloop van recordaantallen voertuigen, uiteenlopende beleidsregimes, een strenger tariefklimaat en een cruciale upgradecyclus voor de hardware. Het hernieuwde subsidieprogramma van Duitsland geeft de grootste markt voor elektrische personenauto's in Europa een nieuwe impuls; de Verenigde Staten maken de overgang van afhankelijkheid van federale subsidies naar een door de totale eigendomskosten (TCO) gedreven, door particulier kapitaal gefinancierde uitbouw; en Mexico ontpopt zich als zowel een productiecentrum als een grote, onderbezette markt voor laadstations. Onder deze regionale ontwikkelingen bevestigen de handelsgegevens van HS 850440 dat laadstations nu strategische goederen zijn – waardoor gecertificeerde, tariefconforme, krachtige toeleveringsketens de echte concurrentievoorsprong vormen. Exploitanten en kopers die kiezen voor 1000V, vloeistofkoeling en batterij-energieopslagsystemen (BESS) toepassen en leveranciers met UL/CE/TÜV-certificering vastleggen, zullen klaar zijn voor de meest duurzame groei in de infrastructuur van dit decennium.
MIDA Power is een wereldwijde fabrikant van laadstations voor elektrische voertuigen (60–480 kW staand, 360–1680 kW split-type, 600–1080 kW vloeistofgekoeld, mobiel, wandgemonteerd en met batterij-energieopslagsysteem (BESS) geïntegreerd), laadmodules voor elektrische voertuigen (20–125 kW standaard, vloeistofgekoeld, bidirectioneel en V2G) en laadconnectoren (CCS1/CCS2/NACS/GBT/CHAdeMO/MCS). Voor technische specificaties, certificeringen en OEM/ODM-aanvragen kunt u terecht op onze website.midapower.com.
Geplaatst op: 14 augustus 2026
Draagbare EV-oplader
Home EV Wallbox
DC-laadstation
BESS-laadstation
V2G V2H V2V V2L
EV-laadmodule
DC-laadconnector
Accessoires voor elektrische voertuigen